שיפוץ / החלפת ABS

שירות שיפוץ והחלפת ABS במעבדת הרכב של קאר צ’ק לכל סוגי הרכב

תפקידה של מערכת ה- ABS ברכב הוא למנוע מצב של נעילת גלגלים בעת עצירה חזקה או פתאומית. ללא המערכת, עלולים גלגלי הרכב לאבד אחיזה בכביש וכתוצאה מכך להמשיך בקו ישר קדימה  ללא אפשרות הנהג לשליטה עליהם או לחילופין לגרום לסיבוב החלק האחורי של הרכב סביב עצמו. לאור תפקיד זה, ניתן להבין את חשיבותה העצומה של המערכת, והחובה לתקן אותה בהקדם במקרה של תקלה.

בשל מורכבותה של המערכת, עשויות להתרחש בה לעיתים לא רחוקות תקלות, מה שמצריך אבחון והבנה מה הגורם לתקלה וטיפול בו בהתאם.

שיפוץ abs
  • חיישנים תקולים
  • בעיות בשסתומים או במשאבת המערכת
  • בעיות בסולנואידים החשמליים
  • תקלה ביחידת הבקרה הממוחשבת

במקרה של תקלה במערכת נוכל להבחין בנורת ABS שדולקת על לוח המחוונים ברכב. יש לציין שגם במצב תקין הנורה נדלקת בכל התנעה של הרכב, אך נכבית לאחר מספר שניות. במידה והיא לא נכבית – קיימת תקלה.

מומלץ במקרה כזה לא לדחות את הטיפול, שכן נסיעה עם מערכת ABS תקולה עלולה להיות מצב מסכן חיים ליושבי הרכב במקרה של בלימה פתאומית. בנוסף, רכב שבו דולקת נורת ה- ABS לא יכול לעבור טסט.

מהם הגורמים העיקריים לתקלות במערכת?

לעיתים מדובר בבעיה פשוטה: בעיות חשמל קלות לתיקון כגון טעינה חלשה או חזקה מידי, בעיות במגעים, קורוזיה בחלקי המתכת, מצבר חלש וכדומה.

לעיתים מדובר בבעיות מורכבות יותר: בעיות בחיישנים שבגלגלים, מחשב בקרה תקול, תקלה במשאבה ועוד. בבעיות מסוג זה עלויות התיקון יתחילו מכמה מאות שקלים ומעלה. האבחון ייערך במחשב דיאגנוסטיקה במוסך על מנת להגיע לגורם באופן יעיל ומהיר.

אל תנסו את זה לבד - גשו למוסך

על מנת לתקן חלקים עיקריים במערכת כגון מחשב או משאבה יש צורך לפתוח את יחידת המערכת מבפנים ולהגיע אל החלקים התקולים – לצורך טיפול בהם או החלפתם בהתאם למצב. מדובר בעבודה מורכבת שמצריכה מיומנות והבנה רבה ברכיבי המערכת השונים והטיפול המתאים להם, כמו גם הבנה האם יש סיכוי לתיקון או שדווקא החלפה של החלק תחסוך בעלויות תיקון גבוהות. מומלץ לא לנסות לטפל בבעיה לבד ולעשות זאת במוסך המתמחה בתחום.